2104 -96 1.7i käynnistyy ja sammuu samantien
- Ladaritari
- Lada kerhon jäsen
- Viestit: 543
- Liittynyt: 3.1.2012 20:30
- Paikkakunta: Korpilahti (Jyväskylä)
Re: 2104 -96 1.7i käynnistyy ja sammuu samantien
Jos ensin on temppuillut ja sitten kipinä hukkuu kokonaan niin eikös siitä pitäisi tulla jotain vikakoodeja? Palaako sinulla Check Engine valo kun käännät virrat päälle? Välähtikö sinulla se CE-valo koskaan sinä aikana kun autosi pysyi hetken käynnissä?
Ladafarmillani on 100 Ladaa:
90 takavetoista
9 Nivaa
yksi Samara
+ muuta itäkalustoa runsaasti
90 takavetoista
9 Nivaa
yksi Samara
+ muuta itäkalustoa runsaasti
Re: 2104 -96 1.7i käynnistyy ja sammuu samantien
Oliko kaikki releet kunnossa ja liittimet kiinni? Tuo lause irrallisena vain viittaisi kuitenkin noihin sähköihin. 1700 on mahdollista vaihtaa sytytys perinteiseksi jakajalliseksi (kärjettömällä jakajalla). Tälläkin palstalla on useita kauppiaita jotka noita kärjettömiä sytytys-sarjoja täydellisenä myyvät. Sytytyksen ohjain pitää nykyisestä järjestelmästä piuhoihin jättää, muuten boksi herjaa kokoajan.bastard kirjoitti:tarkastin releet ja nyt ei sitten tule enää kipinää ollenkaan
-
bastard
Re: 2104 -96 1.7i käynnistyy ja sammuu samantien
releet oli kunnossa ja piuhat kiinni. kipinä ei siis hävinnyt siihen tarkastukseen vaan sen jälkeen. mut nyt on nuo virtapiirikaaviot nii pitää lähtee jatkamaan mittauksia.