ladoilla radalle kirjoitti:noh ladan kaikki 1.2-1.7 ja sit noi fiiatin tc pystykoneet käy pienellä säätämisellä.. ja niitä on 1.6 ja 2.0 tc ja kaipa sitä 1.8 on..
Noita tc:nä tunnettuja fiiun koneita on ainakin 1,3 ; 1,4 ; kolme eri 1,6 ; 1,8 ; 1,9 ja 2,0
loidi 1200l kirjoitti:se tulis jääradalle ja pitäis saada semmonen 200 hevosta tietysti turbolla..sais ajaa karkuun toyotasta ja bemarista mikä ois halpa vaihto ehto?
Tuohon hintaluokkaan (halpa) ei mikään sovi ladaan helposti.
200hp ja halvalla ei sovi autoiluun ei edes jää sellaiseen,valitettava tosiasia.
loidi 1200l kirjoitti:se tulis jääradalle ja pitäis saada semmonen 200 hevosta tietysti turbolla..sais ajaa karkuun toyotasta ja bemarista mikä ois halpa vaihto ehto?
Selaiset 2ke on vielä halpa jos tuolle linjalle lähdet, halvemmalla pääsee jos sen ei kestää tarvi. Peukaloi ennemmin alustaa hieman, niin pääset jo kovasti karkuun. Haulla löytyy tuosta juttua, ja löytyypä omasta jäärata-pirssistä hieman tarinaa tuolta kokemuksia-puolelta topicista "pitkä viikonloppu".
Unohda jäälle nuo tehot ja turboilut, ei sitä voimaa kuitenkaan pysty jäähän siirtämään. Alusta tekee vauhdin
Sopiii, koska ritmoahan ei ole taidettu 16-satasella sochilla tehdä, joten kyseessä lie tc. Tuplanokkainen kyseessä? Sitten vuosimalli, josta selviää että onko pysty- vai vinokone. Molemmat käy, mutta pystykone helpompi sovittaa. Katsele haulla taas.
Siitä saa riittävästi tehoa ladaan ilmankin turboa, mutta ko koneet on aika kysyttyjä jokkispuolella -> niistä voi joutua jotain maksamaan. Mutta viritys tietoa niihin lötyy ja palikoita.