Malesiassa olen nahnyt myynti-ilmoituksen vuosimallin 97 1700 Lada nivasta jossa oli ilmastointi ja luulisin etta kaikissa trooppisiin maihin myydyissa ladoissa on ollut ilmastointi. Taalla myytavana olevissa autoissa ei ole lainkaan lammityslaitetta ja yleisesti kylmyyden maaraa saadellaan samalla vipstaakilla milla suomessa myytavissa versioissa saadellaan lammon maaraa. Olisiko sama systeemi myos ladassa? (mene ja tieda)
Kyllähän Nivassa on ilmastointi ja tehokas semmonen:
Tupakki-ikkunat auki oikein nurinpäin ja motarille kiihdyttään, kyl meinaan tulee kurkku silläkin kipeex ja tukka lähtee.
kyllä kai nivaankin saa asennettua jonkinlaisen ilmastoinnin ja semmosta kannattaa käyä vaik deltasta kyselees kyselee sopivuuksia ja sit ettii jostaa
mul ois vissii viel JOSSAA ehkä talles chevy vanin ilmastointi kokonaisuus vain freoni puuttuu mut se ei taita sopii nivaa