Nappiksen peltiosat

Eikö pitkät pala? Puoltaako jarrut? Tällä osiolla voit esittää teknisiä kysymyksiä Ladoista.
Avatar
Toveri Sladimir
Viestit: 853
Liittynyt: 13.7.2004 20:16
Paikkakunta: Pöljä

Nappiksen peltiosat

Viesti Kirjoittaja Toveri Sladimir »

Mikäs on "nappiksen"peltiosien saatavuus ja hankintapaikat nykyisin.Motonet mainostaa jopa ovien pintapeltejä ja takalokasuojia mutta saldot on nollilla.Korvikeosaliikkeiden hinnastoista on etulokasuojatkin poistuneet.Harjoittaako kukaan venäjäntuontia ja onko niitä enään sielläkään?
RTJN65
Viestit: 1617
Liittynyt: 29.9.2003 7:46
Paikkakunta: Nurmijärvi

Viesti Kirjoittaja RTJN65 »

Kyllä naapurista vielä nappikseen kaikkia peltiosia saa. Siellä on kuulemma parikin tehdasta joka niitä tekee. Kuulemma venäläisten omat tekeleet on paremman laatusia ja sopivat paremmin paikoilleen.

Itte toin sieltä 2105 etusiivet ja kyseiseisen tehtaan tuotteet meni paikoileen suuremmitta huolitta ensikertalaiseltakin. Tosin muutama asennusvirhe mutta sitä ei tee enää toista kertaa.
Lada rules
v.paasio
Viestit: 254
Liittynyt: 26.2.2004 10:04
Paikkakunta: hamina

Viesti Kirjoittaja v.paasio »

Kakat laatuvaihtelee paljon ei ollut minun nappiksen toinen takasiipi samaan muottiin tehty vaihtopellin kanssa jäi oven reunaan reilu sentin rako no tiivisteet on keksitty.
Vastaa Viestiin