Ja tietenkin nyt täristää niin perkeleesti. Alkaa neljästäkympistä ja ainakin 110 asti jytkyttelee miten sattuu. Vapaallakin tärisee. Ennen remonttia täristi vain hieman nelosella yli 100 vauhdissa, eli ei käytännön merkitystä.
Kardaanin puoliskot on asennettu samoin kuin ennenkin. Enkä muutenkaan epäile entisen Konelan asentajan taitoja. Joku mutteri oli ollut hieman löysällä laatikon takapäässä (?) johtuen väljästä keskilaakerista.
Lupasi ottaa maanantaina auton takaisin katsottavaksi. Itseänikin kyllä kiinnostaisi tietää mistä tärinä voi johtua vaikka kardaani on nyt tiukkaa kamaa. Voiko kumilimppu olla epätasapainossa? Voiko laatikon takapään hieman löysä tuenta vaikuttaa asiaan? Onko joku muu törmännyt vastaavaan?
Hieman syö taas miestä...
