Toisiomekanismi

Eikö pitkät pala? Puoltaako jarrut? Tällä osiolla voit esittää teknisiä kysymyksiä Ladoista.
häläppääjä

Toisiomekanismi

Viesti Kirjoittaja häläppääjä »

Meni Ladasta tuon toisiomekanismin kalvo.Tai siis se on ollu rikki koko ajan tuon auton minulla ollessa. Oon sitä ihmetellyt kun on ollunna niin huono kiihtyvyys. Nyt sitte rupesin tutkimaan kaasaria tarkemmin ja ihmettelin kun ei toinen kurkku aukea ollenkaan..No, mahtaako saada uutta kalvoa mistään. Liimasin tuon entisen kaiken varalta.Heh, saa nähdä toimiiko.
Avatar
jta
Viestit: 4445
Liittynyt: 11.1.2004 22:08
Paikkakunta: Kempele
Viesti:

Viesti Kirjoittaja jta »

Sehän ei oikein meinaa aueta muutenkaan tuo kakkos kurkku paikallaa huudatettaessa. Mutta venäjältä varmaan luulis saavan noita alipainekalvo systeemejä. Nappikseen ainakin sain ostettua tuon kalvojutun jolla aukee tuo kakkoskurkku.
häläppääjä

Viesti Kirjoittaja häläppääjä »

Jaa, mitenhän tuolta venäjältä nuita osia oikeen sais? Liimasin sen entisen kalvon ja toimii..hmm, no kun tarpeeksi kierroksia panee, niin aukeaa kakkoskurkku. Nyt vaan pitää koittaa kehitellä joku systeemi, että se lähtis aikasemmin matkaan.
Vastaa Viestiin