ilmotukseen kuva?

Sekalaiset Ladailuun ja laajemmin autoiluun liittyvät asiat. Keskustelua katsastuksesta, työkaluista, varaosista, maahantuonnista yms.
matolaatikko

ilmotukseen kuva?

Viesti Kirjoittaja matolaatikko »

miten saa laitettuu myynti ilmotukseen kuvan? ku olisin myymäs mun nappista pois. ja muutenki jos jossain vaihees laittelis vähä projekti kuvii combist.. :roll:
Misha
Viestit: 1560
Liittynyt: 25.9.2003 16:11
Paikkakunta: Turku

Viesti Kirjoittaja Misha »

Sulla pitää olla serveri johon voit kuvan laittaa ja sitten vaan linkität sen siihen ilmoon.
Harry is a pothead and the sorceror is stoned!
Avatar
Lada-Jussi
Viestit: 10246
Liittynyt: 24.9.2003 17:48
Paikkakunta: Janakkala

Viesti Kirjoittaja Lada-Jussi »

jos ei ole omaa sivutilaa liity vaikka Lada msn yhteisöön, sinne voi omalta koneelta ladata ilmaiseksi 3 megaa kuvia.
sieltä sitten linkittää kuvat tänne käyttäen noita img ja url painikkeita

http://fi.msnusers.com/lada
Kuva "Suurin osa kalustosta on ulkotiloissa olosuhteiden pakosta, mutta se lohduttaa vähän kun kalusto huononee kuitenkin hitaammin kuin prässissä" (tai tuningissa)
matolaatikko

Viesti Kirjoittaja matolaatikko »

kiitti tiedoista :!: täytyy varmaan alkaa perehtyy tohon lada yhteisöön jos oppis käytää sitä ja muutenki tätä konetta :roll:
Misha
Viestit: 1560
Liittynyt: 25.9.2003 16:11
Paikkakunta: Turku

Viesti Kirjoittaja Misha »

Yleensä jos hankkii yhteytensä jonkun ISPn kautta, niin siinä mukana tulee hiukan levytilaa. Kuvat pitää yleensä siirtää sinne FTP ohjelmalla, joita on pilvin pimein ilmaiseksi tarjolla, eti vaikkapa Googlella.
Harry is a pothead and the sorceror is stoned!
Vastaa Viestiin