
Tosiaan Nadia tuli taloon syksyllä 2007 hetken mielijohteesta talviautoa katsellessa. Eipä ollu odotukset korkealla kun 450e hintasta "juur leimattua" ladaa lähti katsomaan mutta yllätys olikin kiva kun oli ryhdissään ja RUOSTEETON. Maalipinta nyt on mitä on mutta ei haittaa (vielä).
Ekalla reissulla jo hajos startti ja hetkenpäästä perään laturi mutta talvi ajettiin ja kivaa oli. Kevät tuli ja Nadia jäi taloon. Ei enää malttanu luopua kun on niin symppis laite.
Lisätehoja teki mieli jo ekana syksynä ja tallin nurkkaan lunastettiinkin jo Garret gt28 ahdin odottamaan aikaa parempaa. Kesä sitten menikin Nadialla ajellessa ja nautiskellessa vakiovoimista.
Nyt on taas talvi hyvässä menossa ja Nadian pellin alle onkin eksynyt jo Megasquirt ruiskun ohjaus ja nelipiste imusarja.


Välitankki mallia omavalmiste (kiitokset velipojalle)

Kärjetön sytytyskin oli jo kiinni lähes 2vrk kunnes kipinä hävisi. Muutamia sytkäbokseja koetettu ja edelleen kipinä hukassa. Seuraavaksi odotellaankin sitten uutta Hall anturia.
Kytkin odottaa vaihtoa ja samalla nostetaan kone pois, vaihdetaan kaikki tiivisteet ja tehdään öljynpaluu öljypohjaan, pakosarja, ahtoputket ja välijäähdytin mallataan paikallensa.
Pikkuhiljaa kun tekee ni hyvä tulee vai miten se meni. Lisää tarinoita, turinoita ja kuvia tulossa kunhan muistais aina ottaa kameran(kännykän) esiin tehdessä.