Sivu 1/2
juu
Lähetetty: 2.12.2005 0:13
Kirjoittaja kissimissi
mulla ladailua takana n.viikko! enkä aio myyrä poies!!! koskaan!!!!

Lähetetty: 2.12.2005 0:15
Kirjoittaja Jokari
Hyvä juttu kun ei oo mieli vielä muuttunu...toivottavasti ei muutukkaan

Lähetetty: 2.12.2005 8:01
Kirjoittaja v.paasio
Näin itse vuosia ladaa ajaneena voin kysyä oletko hullu vai eikö lääkitystäsi ole saatu kohdalleen.
itse olen tuota ensimmäistä
Lähetetty: 2.12.2005 11:22
Kirjoittaja erkkimalinen
Myö myytiin 1200 S rek.nro: GAE-938.. punainen, kaduttanut vähän monta kertaa. Taidettiin nähdä sitä Ladat etelän lämpöön miitissä Santalahdessa. Ei keritty juttusille, huomattiin liian myöhään. Olis kaivannu lisää lääkettä

Lähetetty: 2.12.2005 11:28
Kirjoittaja markku
Minä myin vaalean 2107 1600 koneella ,olin helpottunut kun sain myytyä....mutta lada tauti ei hellittänyt

nyt nappis alla ja tyytyväinen pelaa paremmin kuin uudempi 2107

Lähetetty: 2.12.2005 14:57
Kirjoittaja Kimmo86
Ladailua takana nyt kolme viikkoa, ja tyytyväinen olen ollut. Taitaa seuraavakin auto olla itänaapurin tuote

Lähetetty: 2.12.2005 20:04
Kirjoittaja ladamaster
Lähetetty: 2.12.2005 20:32
Kirjoittaja ladoilla radalle
ihmetyttää vaan kun kaikki ladat mitä minulla on ni kaikista niistä 4 on laturi paskana.. onko se ladan perus ominaisuus vai mikä??

Lähetetty: 2.12.2005 20:42
Kirjoittaja ladamaster
kohta 400 000 km ladoilla ja ei koskaan ole laturi mennyt; no kerran on hiilet mennyt vaihtoon
Lähetetty: 3.12.2005 0:01
Kirjoittaja erkkimalinen
Ladat on kestäviä autoja, varsinkin vanhat takavetoiset ennen katteja, eihän niissä ollu juuri mitään muuta vikaa tai ominaisuudesta voi puhua: Takajarrut kastuvat aina kun sataa tai on vaan kosteaa tarpeeksi pitkään. Senkin kanssa oppi elämään, pieni "kässäri" kuivatus ja taas oli hiljaista. Harrastajilla alkaa vain olla niin vanhaa kalustoa, myöskin kilometrejä takana, että syytetään suotta syytä autoa huonoksi. Aika hyvä peli kun ottaa huomioon minkälaisen järjestelmän alaisena Togliatin tehtaan pojat silloin elivät ja olivat. Lada oli venäläiselle luxusta, suomalainen korkean autoverotuksen johdosta päätyi Ladaan, eikä aina poliittisesta vakaumuksesta. Halpaa autoa ei aina arvosteta samalla tavalla kuin kalliimpaa "kolleegaa", elikkä huoletonta huolenpitoa josta seuraavat omistajat kärsivät ja maksavat. En minäkään Ladaa minään kovin erikoisena pitänyt, se oli halpa luotettava lämmin ja PARAS AUTO MITÄ MEILLÄ KOSKAAN ON OLLUT, jos puhutaan hinta/laatusuhteesta. Olihan taas tarinaa. Hyvää Itsenäisyyspäivää Lada Kerholaisille!!

Lähetetty: 3.12.2005 18:08
Kirjoittaja KosoLa
Ladan laturi ei kestä korkeita kierroksia jos käytät sitä rata tai pelto autona,ni vaihda kampuran päähän pienempi siiva.
Lähetetty: 3.12.2005 18:31
Kirjoittaja JTM
v.paasio kirjoitti:Näin itse vuosia ladaa ajaneena voin kysyä oletko hullu vai eikö lääkitystäsi ole saatu kohdalleen.
itse olen tuota ensimmäistä
Virallista päätöstä hulluksi julistamisesta täälläkin odotellaan, eikä lääkitys ole läheskään kohdallaan.
Lähetetty: 4.12.2005 10:39
Kirjoittaja zetagi
v.paasio kirjoitti:Näin itse vuosia ladaa ajaneena voin kysyä oletko hullu vai eikö lääkitystäsi ole saatu kohdalleen.
itse olen tuota ensimmäistä
Eikös se ollut kummeli joka sanoi että "Hullu saa olla mut ei tyhmä"

Lähetetty: 4.12.2005 11:27
Kirjoittaja JTM
Just näin. Hulluus on ihan oma taiteenlaji, mutta tyhmyys on järjenköyhyyttä.
Lähetetty: 4.12.2005 16:15
Kirjoittaja Lada Scandinavia
Mielestäni Ladalla ajeleva (omistava) on ottanut järjen käteen, kun sanotaan. Sitä en oikein ymmärrä mitä se tarkoittaa, kun ottaa järjen käteen. Lada on järki valinta ei tyhmien. Käytettyä ja vanhaa autoa merkistä riippuen pitää korjata ja vaihtaa kuluneita osia. Ladan varaosathan on edullisia länsiautojen hintoihin nähden. Mitähän maksaa uuden Lada 110 jarrupalat, täydellinen ulkopeili, täydellinen ajovaloumpio ja tuulilasi asennettuna?
Kia Rio 1.4 joka tulee kohta Suomeenkin myyntiin, niin siihen vastaavat osat maksaa. Jarrupalat 97.50 Ulkopeili 220 Ajovaloumpio 300 ja Tuulilasi asennuksineen 504.72
Mielestäni jos ei anna järjen valita autoa, niin sitten rahan pitäisi kuitenkin ratkaista. Näitä kahta asiaa eivät vaan kaikki ymmärrä. Onko se näin?