Sivu 1/1

1200 Combi

Lähetetty: 8.8.2005 19:26
Kirjoittaja Jonetsky
Tiedot:
Nappisilmäinen vm. 1979 1200 Combi
Katsatettu ja kilvissä seuraava katsastus elokuussa.
Maalipinnassa ei kehumista: maalilohkeimat otettu kiinni paikkamaalilla (pensselillä) ja niitä on ympäri autoa.Ruostetta ei ole paljoa. Autolla ajettu noin 300tkm koneella 10tkm.Sisusta erittäin hyvä.
Eli paljonko tällaisesta kannattaisi maksaa?

Lähetetty: 8.8.2005 19:27
Kirjoittaja Jokari
Iästä johtuen max. 1k€, reippaasti vähemmänkin ehkä, kun ei kerran ole mikään täydellisyys...mun mielipide :?

Lähetetty: 8.8.2005 20:01
Kirjoittaja Lada-Jussi
joo on se sen verran uusi että vähän laskee arvoa, eikös siinä ole jo kangaspenkitkin? ehkä tonni on sellainen katto mitä ei kannattane ylittää. Aika paljon on kyse siitä mitä itse haluaa maksaa. jos bisnestä ajatellen autoa ostaa niin varmin sijoitus olisi joku 100e sitten voisi saada voittoa myymällä. hinnassa se mitataan kuinka paljon autoa haluaa, jotkut voivat myydä vaikka perheensä että saa nappis-combin

Lähetetty: 9.8.2005 8:40
Kirjoittaja Yogi
1200 Combissahan on karvalakimpi mittaristo ja 1200 kone, niillä nyt ei tuossa Combi-mallissa ole niin isoa eroa, mutta kyllä tuosta enemmän kannattaa varautua maksamaan kuin vastaavasta sedanista. Itse voisin sanoa hinnan pyörivän ehkä 700€:ssa. 1 kE on maksimi, etenkin kun autoa ei ole nähnyt ja koeajanut.

Re: 1200 Combi

Lähetetty: 9.8.2005 13:21
Kirjoittaja AI
Jonetsky kirjoitti: seuraava katsastus elokuussa.
Mikäli tänä vuonna, maksaisin 100-200 euroa, mikäli ensi vuonna 300-400 euroa. Mm. hyvät renkaat voi nostaa hintaa, varsinkin jos on kesä- & talvirenkaat ja molemmat hyvät.

Lähetetty: 9.8.2005 22:07
Kirjoittaja BA3
:? Tietysti riippuu paljo sitä haluaa... Mutta esimerkiksi heitän että Virosta löytyy myynnistä siistejä lähes orkkis kuntoisia yksilöitä yllättävän sopuhintaan. Esim. -75 nappis farkku SIISTI sisältä ja ulkoa 450egee ja siihen autovero parisataa... Joten kannattaa harkita :roll: