Sivu 1/1

Autonkuljetus

Lähetetty: 27.1.2005 9:47
Kirjoittaja Tappari
Autonkuljetus rajan toisella puolen: http://www.funpic.hu/en.picview.php?id= ... 1&s=dd&p=1

Lähetetty: 27.1.2005 10:12
Kirjoittaja veli alexei
WANHA!!! Tai ei edes kovin vanha...

http://nanno.homeip.net/ladaboard/viewt ... 0&start=30

Lähetetty: 27.1.2005 14:47
Kirjoittaja VILEENI
En ollut moista nähnyt.Jos ajattelette ajaa autolla ulkomaille vaikka ensi kesänä,niin suosittelen via Baltikaa Unkariin saakka,ja miksei matka jatku siitä eteenkinpäin,mutta Puolan liikenne on kokemisen arvoinen juttu.Muutenkin reitillä kokee yhtä sun toista varsinkin jos poikkeaa päätieltä pikku kärrypoluille

Lähetetty: 27.1.2005 15:19
Kirjoittaja mush
Ei minusta Puolan liikenne ollut niin erikoista. Vaati vain pikkaisen pääkopan uudelleenohjelmointia Iklan jälkeen tullessa Latvian puolelle. Siitä eteenpäin mikään ei tuntunut kummalliselta :P Tosin täkäläisellä liikennekulttuurillakin olisi opittavaa puolalaisesta, esim vilkun käyttö.

Tuohon kuvaan liittyen, jotain yhtä mielenkiintoista näin Latviassa livenä viime kesänä, sääli ettei ollut kameraa käsittyvillä. Vanha diesel Passat-farmari toimittamassa traktorin virkaa. Täynnä jotain rautaromua, takaluukku auki ja roinat roikkuu pitkälle ulos sieltä ja katolla kanssa. Jouset aivan pohjassa ja sankka musta savu perässä. Tuli jostain syystä pakonomainen tarve ohittaa katsellessa sitä kuormaa.

Lähetetty: 28.1.2005 1:55
Kirjoittaja samarai
[quote="mush"] Tosin täkäläisellä liikennekulttuurillakin olisi opittavaa puolalaisesta, esim vilkun käyttö.
quote]

heh, joo toi on muuten totta, polakki laittaa kyllä vilkun päälle kun se ohittaa vaikka ojanpientareen ja ryhmityskaistan kautta :wink: :P ..oho kato tulee 2 rekkaa rinnakkain vastaan..no polakki..hän on syntynyt on vauhti kallossaan ja bensaa suonissaan..mä kamikazena kiidän kuin m.suumahher :wink: