Sivu 1/1

Sähköisen ohjaustehostimen asennus

Lähetetty: 25.10.2016 18:05
Kirjoittaja Asentaja
Hei. Onko kokemuksia ladan sähköisestä tehostimesta? Tuli hommattua mansemotorsilta kyseinen tuote mikä on tämän näköinen kapistus -> http://ladaway.com/blog/1_electrical-po ... ering.html
Ongelma on siinä kun mansen ohjeiden mukaan täytyisi syöttää tehostimen ohjainlaitteelle nopeus- ja kierroslukuanturi johdoille 5volttia että toimisi mutta omassa tehostimessa ei ainakaan tapahdu mitään. Onko jollain muita ehdotuksia miten tuota poksia ohjaisi että alkaa toimimaan vai onko vain viallinen?
-kiitos

Re: Sähköisen ohjaustehostimen asennus

Lähetetty: 25.10.2016 22:19
Kirjoittaja pressa
Liittimeen X1 plussa ja miinus paksuilla johdoilla ja liittimeen X2 nastaan 1 plussa ja nastaan 7 miinus, silloinhan tuon pitäisi toimia. Tai näin ainakin itse äkkiä ajattelisi, kun ei ole tullut tuohon vielä perehdyttyä.

Re: Sähköisen ohjaustehostimen asennus

Lähetetty: 26.10.2016 7:32
Kirjoittaja Asentaja
Ohjainlaite ei tunnu heräävän pelkällä plussalla ja miinuksella vaan vaatisi vielä ohjausvirtoja liittimeen x2, mutta sen kun vielä tietäisi että mitä

Re: Sähköisen ohjaustehostimen asennus

Lähetetty: 28.10.2016 11:18
Kirjoittaja squide
Asennatko kantti lamppuun vai nappikseen? Itsekin harkinnut moista mutta kiinnostaisi tietää kuinka bolt on paketti on?

Re: Sähköisen ohjaustehostimen asennus

Lähetetty: 28.10.2016 23:29
Kirjoittaja toktornivako
Muutama näitä tuotu ja kaikki saatu toimimaan.

Re: Sähköisen ohjaustehostimen asennus

Lähetetty: 1.11.2016 7:34
Kirjoittaja Asentaja
Nappisilmään. Millaisilla kytkennöillä tuo toktornivako pitäisi toimia? Niin tietäisi että onko tuo viallinen