Sivu 1/1

Lohkolämmitin

Lähetetty: 11.11.2004 17:01
Kirjoittaja mice
Onkos kellään kokemuksia lohkolämmitimistä ja sen sijottamisesta (1200s).Pitäs ehkä joku halpis malli poimasta jostai mut onkohan niis paljooki eroja.

Lähetetty: 29.11.2004 8:57
Kirjoittaja R-J
Eipä noissa peruslokilämppäreissä suuria eroja liene. Sen enempää laadussa kuin hinnassakaan. Osta joku laatumerkki (Defa, Calix tms.) niin systeemin laajennus onnistuu näppärästi, jos haluat jatkossa sisälämppärin tms. Tämä tulee kyllä vähän myöhään, mutta menköön silti.

Lähetetty: 29.11.2004 13:42
Kirjoittaja Toveri Sladimir
Palaneiden vastuksien merkkejä seuratessani totesin että Defa on huomattavasti parempi!!!

Lähetetty: 30.11.2004 7:08
Kirjoittaja R-J
Defa on mullakin kaikilla hiluilla, lohko-, sisälämmitin, akkulaturi, sisäkello. Mutta aika outoo, jos Calixit tuollaista tekee. Laatumerkkihän senkin pitäis olla. :roll:

Lähetetty: 30.11.2004 10:08
Kirjoittaja pressa
asentaja kehui defaa paremmaksi kuin kaliksia koska defan liittimet on pienemmät niin on helpompi tehdä läpiviennit sisäpistokkeelle

muilta ominaisuuksilataan on saman laisia ja hinnoissakaan ei suuria eroja ole

Lähetetty: 30.11.2004 10:14
Kirjoittaja R-J
Liittimet on kyllä tosi pieniä, pitää paikkansa. Ulkonakin lohkolämppärin pistoke on jo vähän liiankin pieni. Defassa siis.