Sivu 1/31

Lada Vesta

Lähetetty: 29.5.2014 0:08
Kirjoittaja KSE 1995

Re: Lada Vesta

Lähetetty: 29.5.2014 0:21
Kirjoittaja mikko853
Tyylikkään oloinen peli. Renaultin tekniikkaa peliin alla?

Re: Lada Vesta

Lähetetty: 29.5.2014 18:51
Kirjoittaja laatuska 2107
Onkos tuon suunnitellut sama heebo jonka Lada osti kohun saattelemana isolla rahalla volvolta? X-RAY on kyllä upea, vaikka muistuttaakin epäilyttävän paljon volvon city-maasturia. Tilaisin itselleni heti X-RAYn jos voittaisin lotossa miljoonia.

Re: Lada Vesta

Lähetetty: 4.1.2015 14:27
Kirjoittaja Jouska
Moi,

Mainos, ja yksi kuva uudesta Lada Vestasta. On muuten aika Volvomainen tuo Vestan ulkonäkö, ainakin loppupuoli kyljistä. Autohan tulee kai C segmenttiin, jossa siis kilpailijoina esimerkiksi Ford Focus ynnä muut sellaiset merkit. Ymmärtääkseni Vestaa aletaan valmistamaan Izhevkissä ja Kazaktanissa. Se on varmaan hyvä päätös jolloin voidaan saada laatua vähän paremmaksi tuossa auton kasaamisessa.

Eihän sitä tiedä jos vaikka Vestasta voisi tulla menestystuote ihan täällä lännessäkin. Silloin tuotantoon pitäisi ottaa ainakin yksi uusi tehdas lisää, esimerkiksi Valmet Automotive. :)

"Priora hyvä, mutta Lada Vestasta tulee parempi" niin tuo mainos kai suomeksi on.

Kuva

Kuva

Kyllähän tuossa Vestan rinnalla kelpaa pällistellä.

Re: Lada Vesta

Lähetetty: 4.1.2015 17:23
Kirjoittaja pavlik morozov
miu muija oli nuorempana ton alemman näkönen, siis toi joka nojailee johkin fordiin :lol: paitti isommat kan

Re: Lada Vesta

Lähetetty: 4.1.2015 21:35
Kirjoittaja Lada-Jussi
Käsittääkseni Vesta on tulossa B+ segmenttiin, C-konseptit on sitten erikseen, onhan nytkin Samara-Granta verrattuna 110-Priora kahta eri B-segmentin autoa. Skodallakin B:ssä Fabia, ja C Octavia, mutta nykyään väliin tunki Rapid mallisto.

Re: Lada Vesta

Lähetetty: 4.1.2015 21:54
Kirjoittaja Jouska
Moi,

Kyllä se onkin B+ segmentti. Pienehköstä autosta puhutaan joka tapauksessa.

Re: Lada Vesta

Lähetetty: 5.1.2015 21:19
Kirjoittaja t tulppu
Vaimoni haluaa Vestan ..Enää ei ole Peugeot listalla ollenkaan 308 oli kovassa huudossa. nyt vain Venäläinen auto kiinnostaa... Hyvä meidän kalusto Käännytys työ tehty.

Re: Lada Vesta

Lähetetty: 5.1.2015 21:33
Kirjoittaja Jouska
Kannattaa sitten alkaa säästämään, eiköhän Vesta ole saatavilla meille vasta kahden vuoden päästä. Kerrankin Ladan muotoilu on aikaansa edellä. Ellei sitten Satakymppi sellainen ollut.

Re: Lada Vesta

Lähetetty: 5.1.2015 22:06
Kirjoittaja t tulppu
Ensin Ostoslistassa Chervolet Niva. sitten ehkä Vestaan kääntyy katseet.. Vaikka mulle myös Kalina2 kävisi kaupunkiautosta..

Re: Lada Vesta

Lähetetty: 5.1.2015 23:48
Kirjoittaja toktornivako
t tulppu kirjoitti:Vaimoni haluaa Vestan ..Enää ei ole Peugeot listalla ollenkaan 308 oli kovassa huudossa. nyt vain Venäläinen auto kiinnostaa... Hyvä meidän kalusto Käännytys työ tehty.
Ainoa positiivinen asia tuossa on että Pösöstä olette päässeet :lol:

Re: Lada Vesta

Lähetetty: 7.1.2015 22:52
Kirjoittaja samarai
IzhAvtossa ollut aika huomattava tulipalo, alkanut maalaamossa.
http://www.kolesa.ru/news/na-zavode-izh ... 2015-01-06

https://www.youtube.com/watch?v=cbu6Xw1_YlQ
https://www.youtube.com/watch?v=wbguAfAFAMo

Ei kuitenkaan henkilövahinkoja. Saa nähdä vaikuttaako tähän Vestan tuloon?

Re: Lada Vesta

Lähetetty: 8.1.2015 14:00
Kirjoittaja Jouska
Moi,

Liekit sen verran korkealla käy, että varmasti pidempi aikaista vahinkoa syntyy autonvalmistukselle.

Re: Lada Vesta

Lähetetty: 2.3.2015 17:34
Kirjoittaja Talkkari81
http://vk.com/ladavestaclub

Mitä se toimittaja ja muu porukka oikein sannoo?

Re: Lada Vesta

Lähetetty: 9.3.2015 18:15
Kirjoittaja JohnDoe
mikko853 kirjoitti:Tyylikkään oloinen peli. Renaultin tekniikkaa peliin alla?
1,6l moottorista puhutaan eli eiköhän ole Samarasta tuttu perinteinen kone, mikä Grantaakin kuljettaa ja omaa Kalinaasikin.