Sivu 1/1
uusi lada, KIIRUS!
Lähetetty: 18.7.2004 20:38
Kirjoittaja minttu
onko se nyt ihan rousku (niinkuin tietysti kaikki uudet on verrattuna vanhoihin ladoihin) vai ihan ookoo auto?
siis jos ostaa n.-98 vuoden, onko se kiltisti toiminnassa ja harmiton sen neljä vuotta mitä sitä maksan?
Lähetetty: 18.7.2004 21:34
Kirjoittaja jasu35
Niinkus tuolla toisaalla kirjoitit että sulla on 4-5 tuhatta käytettävissä niin sillä saa jo 2000-2002 vuosmallisen 111 ladan, eli tämmöisen uusikorisen ja usein vielä pitkälti alle 100tkm. ajetun. v.98 ei vielä edes tuotu 110 ladaa suomeen vaan ainoastaan samaraa ja sellaisenhan saa jo 1500-3000e ajo määrästä riippuen. Elikkä luulis noin uuden ja vähän ajetun muutaman vuoden kestävän.

Ennen kaikkea katsele ja vertaile hintoja ja muista tinkiä niin saat varmasti hyvän ja edullisen pelin.
Lähetetty: 19.7.2004 15:53
Kirjoittaja minttu
huomasin kanssa myöhemmin, että eihän niitä olekaan tullut kuin v 1999 asti..
yksi vaihtoehto olisi vanha volvo. pitää hinata hevoskoppeja ja kuljettaa kengityskamoja ja ja..
ja jotenkin tuo luottamus uuteen kaikki-toimii-sähköllä -autoon on surkea.

Lähetetty: 19.7.2004 18:28
Kirjoittaja arpati
Jos isompaa autoa haet niin kato ettei se ole saastemalli varsinkaan -90 luvun alusta (tulee kaliiksi vaikka auton voikin saada halvalla) ja että kori on hyvässä kunnossa (joku asiantuntija mukaan).
Lähetetty: 20.7.2004 6:36
Kirjoittaja jasu35
Just joensuusta tullessani tuli vastaan uusi farkku lada hevoskärry perässä, hyvin näytti vetävän.

Lähetetty: 21.7.2004 16:40
Kirjoittaja minttu
nyt ollaan vähän kahden vaiheilla..
mukana etsinnöissä on HoviKorjaajani koko viiden vuoden autoilijaurani ajalta

wish me luck..
ilmoittelen sitten kun saan uuden kulkupelin, niin pääsee Ilmari jatkamaan varaosaelämää. ajoaikaa papereiden mukaan tammikuun kolmanteen asti, eli eiköhän viimeinen reissu tehdä sitten omin pyörin

enkä mä mitään tonnin ruostelaatikkoa ole hankkimassa kuitenkaan.

Lähetetty: 21.7.2004 17:01
Kirjoittaja Tvälläri
Minttu: tonnin ruostelaatikkoa ole hankkimassa kuitenkaan
Auts!
nimimerkki autot 100-600 E

Lähetetty: 21.7.2004 20:27
Kirjoittaja Boris
Tvälläri kirjoitti:Minttu: tonnin ruostelaatikkoa ole hankkimassa kuitenkaan
Auts! :roll: :?:
nimimerkki autot 100-600 E
:D
Se ei vaan muista että markka-aika on ohi.. Toivottavasti.
Lähetetty: 25.7.2004 14:14
Kirjoittaja minttu
höh. en minä sillä tarkoittanut

oma ladakultanikin maksoi kokonaista 350e. muttakun tonnin farkkuvolvot on yleensä läpimätiä. niissä ei katsokaas päde samat hyvää halvalla -jutut kuin larpassa. valitettavasti.

sormen tökkää yleensä pohjasta läpi jos hintaa on alle pari tonnia. tai sitten tämä kaupunki on ylihinnoittelun luvattu maa.