Sivu 1/2
Rallin maailmanmestari 2008?
Lähetetty: 2.3.2008 18:38
Kirjoittaja PECTOPAH MECTA HOMEP
Eikös täällä olekaan vielä tällaista äänestystä?
Re: Rallin maailmanmestari 2008?
Lähetetty: 2.3.2008 22:11
Kirjoittaja lada_r
Hirvoseen olen uskonut jo pitkään ja uskon edelleen.
Re: Rallin maailmanmestari 2008?
Lähetetty: 2.3.2008 22:18
Kirjoittaja Jokari
Hirvonen tai Loeb...
Re: Rallin maailmanmestari 2008?
Lähetetty: 2.3.2008 22:27
Kirjoittaja PECTOPAH MECTA HOMEP
Kyllä Loeb on rattimiehiä. Kesti kymmenisen vuotta ennen kuin olin valmis myöntämään että Schumi on oikeasti hyvä kuski. loebin kohdalla ei kestänyt ihan niin kauan. Aika sinivalkoisin silmin tulee kai sitten maailmaa katsottua. Loebin vahvuus on ääretön varmuus. Ja ihan nopeakin se on. Enemmänkin jännittää kuinka tuossa Latvala - Hirvonen kamppailussa käy. varmasti tallin sisällä säkenöi kun keltanokka onkin ykköskuskia nopeampi ollut alkukaudesta. tosin sen verran rentoa porukkaa nuo rallimiehet verrattuna formulakuskeihin, että en mihinkään selkäänpuukotuksiin usko.
Re: Rallin maailmanmestari 2008?
Lähetetty: 3.3.2008 0:48
Kirjoittaja samarai
Loeb sai kyllä nyt kovan haastajan Latvalasta. Eka kisa meni mönkään jo eka pätkällä renkaan takia ja nyt Meksikossa vaivasi turbo-ongelmat, Ruotsista olisi tullut varmaan voitto, vaikka Loeb ei olisi keskeyttänytkään. Jompikumpi Latvala tai Loeb, itse veikkaan Latvalaa. Hirvosesta tuli taas kakkoskuski.
Re: Rallin maailmanmestari 2008?
Lähetetty: 3.3.2008 5:40
Kirjoittaja LADACAT
Hirvoseen luotetaan.
Re: Rallin maailmanmestari 2008?
Lähetetty: 3.3.2008 20:45
Kirjoittaja markku
Voisin kahvit paakkelsin kera lyödä vetoa että mm:n vie LOEB valitettavasti .
Re: Rallin maailmanmestari 2008?
Lähetetty: 3.3.2008 23:36
Kirjoittaja samarai
Kyllä täällä Latvalaan luotetaan niin paljon, että pullakahvit sentään uskaltaa vetoa lyödä.

Re: Rallin maailmanmestari 2008?
Lähetetty: 4.3.2008 21:50
Kirjoittaja START
ei se latvala pärjää edes hirvoselle mm pisteissä. latvala voi ehkä voittaa enemmän kisoja mutta jos keskeyttää puolet kisoista ei voi mitenkään pärjätä. eli homma kaatuu epävarmaan ajoon (varmasti ajaa aina lujaa mutta epävarmaa on vielä tiellä pysyminen)
mutta ehkä jo ensi vuonna voisi olla mahikset haastamaan
hirvoseen luotetaan
Re: Rallin maailmanmestari 2008?
Lähetetty: 4.3.2008 22:59
Kirjoittaja samarai
No katsotaan nyt muutama kisa vielä ja puhutaan sitten Latvalan epävarmuudesta tai keskeyttämisistä.

Tosiasia kuitenkin Meksikossakin oli, että ilman autoon tullutta vauriota olisi haastanut Loebin voittotaistelussa. Hirvonen ei.
Re: Rallin maailmanmestari 2008?
Lähetetty: 5.3.2008 15:06
Kirjoittaja START
niin hirvonen kärsi 3 rengas rikkoa (joo joo ei kiviin tarvi ajaa mutta minkäs teet kun yrittää kovaa ajaa) tosin eihän sillä vauhti ollut päällä koko kisassa joten latvala olis vieny kuitenkin jos kummallakaan ei olis ollu murheita
hirvonen on muuten ollut viimeisen 2vuoden aikana 20 kertaa palkintopallilla (latvala kolmesti)
Re: Rallin maailmanmestari 2008?
Lähetetty: 5.3.2008 15:14
Kirjoittaja Teemu Kankaanpää
On semmone tutina, et Loeb vie..
Re: Rallin maailmanmestari 2008?
Lähetetty: 6.3.2008 11:46
Kirjoittaja Lada Scandinavia
Loeb sen vie, ei Suomalaisilla ole mitään mahdollisuuksia.
Siitä on jo aikaa, kun katsoin ohjelmaa Loebista ja miten hän harjoittelee.
Suomalainen harjoittelee noin pari kertaa ja kyl se siin on ja riittää ja äkkiä hotelliin tai golffia pelailemaan.
Loeb taas harjoittelee niin, että hän sen osaa, Loeb ei jätä mitään sattuman varaan.
Hän harjoittelee niin intensiivisesti kun olla ja voi ja Loebin ajosuorituksesta se varmuus näkyy.
Re: Rallin maailmanmestari 2008?
Lähetetty: 6.3.2008 12:32
Kirjoittaja ff8728
Välineurheilua, taitaa Loeb taas korjata potin. Työmotivaatiosta se on kiinni, pitää vaan jaksaa tehä sitä perustyötä.
Re: Rallin maailmanmestari 2008?
Lähetetty: 7.3.2008 14:30
Kirjoittaja START
rallihan on tosi helppo laji. ehtit vaan nopeen auton ja päästät menemään älyttömän lujaa. ei vaadi niin hirveen hyvää kuntoa (semmonen perus hyvä kunto, että jaksaa jääkaapin ja sohvan väliä ravata

) eikä muutenkaan kaiken toimiessa vaadi kovia rehkimisiä ja punnertamisia
