ei näin.....
Lähetetty: 29.1.2006 8:36
joo eilen ajettiin pelto rallia 2 ladalla ja yhellä foortilla ja ajoin ladan vastapenkkaan niin kovaa et auto meinas kiepauttaa katolleen mut jätti tekemättä.. no perä tuntu oudolta oli toinen pyörä kaarilevikkeestä melkee ulkona ja toisel puolel hankas lokasuojaan..
oli menny se joku tukivarsi hommelin kiinnitys juttu paskaks.. noo sit aattelin hakee itteleni toisen auton yhelt hallilta ja haettii stefalta alku käyrä siihe ja laiteltii se tulille siis tc lada ja sit ajateltii et on tarpeeks myöhä ja 4 rinkiä ajoin hallia ympäri ja tankkaus ja menoks ni eikö kautta profeetan parran se sammunu 4 tielle ***tana!!!
no äkkiä köysi keulaan ja hinattiin "vähän" syrjäsempään.. siin ihmeteltiin kun ei lähe käyntii lupaa kylläkin ja kaverikin siihe tuli kattoo ja yleisöäkin yks joku tuntematon tyyppi todettiin et joko kondensaattori sökö tai suutin tukos no kuskil kauhee kiire ja saatii puhuttua ympäri et hinaa auton kotia ja sit saatii hinattua kotia ja otin virrajakajan kannen auki ja kondensaattorin johto oli irti.. ja taas toimii..
oisin tehny ton jo siellä tien päällä mut ei ollu mitään valtakunnan avaimia..




